ХХVІ Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Людина та Космос»

17-19 квітня 2024 року в Дніпрі відбулась XXVІ Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Людина і Космос», яка цього року проходила під девізом «Наука для Космосу. Космос для Людини».

Конференція проводилась на базі Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені О.М. Макарова (НЦАОМ) в очному форматі та режимі online-конференції при активній підтримці Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля».

Для участі у Конференції було розіслано понад 700 запрошень, тези своїх доповідей надіслали 189 учасників: студенти, аспіранти, молоді фахівці та вчені з Дніпра, Києва, Харкова, Запоріжжя, Одеси, Ужгорода, Кременчуга, Кам'янського.

На урочистому відкритті конференції з вітальним словом до учасників і гостей звернулися:

  • Кулик Олексій – генеральний директор НЦАОМ імені О.М. Макарова, кандидат технічних наук;
  • Санін Анатолій Федорович – голова організаційного комітету, декан фізико-технічного факультету, завідувач кафедри ракетно-космічних та інноваційних технологій Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, доктор технічних наук, професор;
  • Дегтярьов Максим Олександрович – Генеральний конструктор – перший заступник Генерального директора ДП "КБ "Південне" ім. М.К. Янгеля", кандидат технічних наук, академік МАА;
  • Коробко Іван Васильович – директор Інституту аерокосмічних технологій Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», доктор технічних наук;
  • Пошивалов Володимир Павлович – заступник директора Інституту технічної механіки НАНУ і ДКАУ з науковій роботи, доктор технічних наук, професор;
  • Власенков Дмитро Петрович – заступник начальника коледжу з навчально-наукової роботи ВСП «Криворізький фаховий коледж НАУ»;
  • Литвинов Олексій Миколайович  – в.о. ректора Національного аерокосмічного університету імені М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», доктор юридичних наук, професор.

Відповідно до регламенту проведення Конференції, засідання пройшли за 17-ю науково-практичними напрямами, було заслухано 147 доповідей. В обговоренні взяло участь близко 170 учасників та гостей конференції, серед яких студенти та аспіранти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Національного аерокосмічного університету імені М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут", Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, делегація молодих спеціалістів ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля.

За результатами цікавої та плідної роботи дипломами XХVІ Міжнародної молодіжної науково-практичної конференції «Людина та Космос» відзначено 72 учасника, 27 найкращіх доповідей рекомендовано координаторами до публікації у науковому журналі «ВІСНИК ДНУ. Серія ракетно-космічна техніка». Кожен із виступаючих отримає електронний сертифікат учасника.

В рамках Конференції пройшов круглий стіл «Василь Сергійович Будник – один із засновників практичного ракетобудування в Україні. Творча спадщина Будників». 

Рішенням Конференції за одностайної підтримки учасників та організаторів у 2025 році заплановано проведення XXVІІ Міжнародної молодіжної науково-практичної конференції «Людина та Космос».

  • Поділитися:
Головні цілі конференції «Людина і космос»

Конференція - це форум молодих вчених і фахівців, які зв'язали свою подальшу роботу з наукою про космос і ракетобудуванням.

Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Людина і космос»
Залучення молоді, аспірантів та студентів

Виявлення, об'єднання і підтримка обдарованої молоді; розвиток у студентів, аспірантів і молодих вчених інтересу до дослідницької діяльності в області космонавтики і інших областях науки і техніки, безпосередньо пов'язаних з космосом

Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Людина і космос»

Впровадження результатів наукових досліджень

Cприяння подальшому впровадженню результатів наукових досліджень молоді в конструкторські та технологічні розробки; розвиток системи підготовки фахівців в аерокосмічній галузі.

Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Людина і космос»

Підняття престижу ракетно-космічної галузі

Ефективна реалізація державної політики в області ракетно-космічного виробництва в умовах ринкових перетворень, використання національної космічної інфраструктури.

Організатори та партнери конференції

Конференція проводиться на базі Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова